Bugün benim 33, blogumun ise 1. yaş günü.
Blog sahibi olarak zuleyhaeroglu.com’a nice mutlu yıllar diliyorum.

Son 8 yıldır zaman buldukça ve olanaklar el verdikçe kendini bu olağanüstü güzellikteki yeryüzünü tanımaya, öğrenmeye ve sevmeye adamış birisi olarak geçmiş seyahat birikimlerini ve güncel gezilerimi bu platformda paylaşmak bana mutluluk veriyor. Bir yandan gelecekteki keşiflerim için bir ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Blog üzerindeki yazılarımı okuduktan sonra bana kendi deneyimlerini aktararak ufkumu açan gezgin okuyucularıma bilhassa teşekkürler.

Henüz genç bir blog olmasına rağmen zuleyhaeroglu.com’un sıkı bir takipçi kitlesi var. Bu takipçilerin %60’ı Türkiye’den, kalanı ise Amerika başta olmak üzere diğer ülkelerden. Bu istatistikler doğrultusunda blogu daha çok okuyucuya ulaştırma maksadı ile aynı zamanda ingilizce olarak yayınlamayı düşünüyorum, çeviri çalışmalarına başladım ve ümit ediyorum ki bu yılın sonuna doğru blog uluslararası kimliğine kavuşacak.

Bir diğer heyecan verici gelişme ise her yıl Türkiye’de en iyi web sitelerini seçen Altın Örümcek organizasyonunda zuleyhaeroglu.com’un blog kategorisinde ilk 10’a girmiş olması. Bu ay içerisinde final sonuçlar açıklanacak. Sabırsızlıkla bekliyoruz. Bir de önümüzdeki ay gerçekleştireceğim Nepal seyahati için çok heyecanlıyım. Bundan 2 yıl evvel gittiğimde Himalayalar’ın eteklerindeki bu ülke beni öyle büyülemişti ki oraya çok geçmeden yeniden yolumun düşeceğinden emin olarak dönmüştüm İstanbul’a. Bu sefer nasıl bir etkileşim kuracağız Nepal’le merak ediyorum gerçekten…

Bence hayat dünyayı gördükçe, gezdikçe ve anladıkça güzel, anlamlı. Algılarımızı, aklımızı ve tüm varlığımızı besleyen sonsuz yaşamla aracısız bir ilişki kurmanın en kadim metodu aynı zamanda kendini yollara vurmak, bilinmeze ve beklenmeyene yelken açmak. Bu yolu tercih eden herkese gönülden sevgiler.

 

 

578936_10150669406113100_315227803_n